Namen raziskave je zajeti in prepoznati trenutno stanje poznavanja agilnosti v slovenskem prostoru prepoznati in zaznati potencialne izzive, s katerimi se soočajo podjetja, zajeti konkretne predloge tem za potencialne “meetup” dogodke.
V podjetju CorpoHub d.o.o., želimo letno preveriti razširjenost uporabe agilnih metodologij v različnih organizacijah v Sloveniji. Namen raziskave je ocena stanja agilnosti v Sloveniji in primerjava rezultatov s prejšnjimi leti. Raziskava je anonimna, zbrani podatki so analizirani na splošno in nikakor na ravni odgovorov posameznika.
zajeti in prepoznati trenutno stanje poznavanja agilnosti v slovenskem prostoru, prepoznati in zaznati potencialne izzive, s katerimi se soočajo podjetja, zajeti konkretne predloge tem za potencialne “meetup” dogodke.
V raziskavi je predstavljeno razumevanje pomena agilnosti vprašanih, primeri dobrih praks ter glavni problemi in izzivi, s katerimi se soočajo.
V letošnji raziskavi (2022), ki je potekala v obliki anketnega vprašalnika, so sodelovali 104 posamezniki iz različnih podjetij. Udeleženci ankete zastopajo vse ravni podjetij, od uprave/vodstva, projektnih, produktnih, razvojnih vodij do analitikov in članov ekip. 42% jih prihaja iz velikih podjetij (več kot 251 zaposlenih), 35% iz mikro in malih podjetij z manj kot 50 zaposlenimi in 23% s srednje velikih podjetij (od 51 do 250 zaposlenih).
Z vsakoletno izvedbo raziskave bomo prejeli boljše primerjalne rezultate in jasnejše stanje agilnosti v Sloveniji.
Hvala vsem sodelujočim posameznikom in podjetjem, vključenim v raziskavo.
Po oddaji izpolnjenega spodnjega obrazca boste prejeli poročilo na e-naslov.
Po oddaji izpolnjenega spodnjega obrazca boste prejeli poročilo na e-naslov.
Po oddaji izpolnjenega spodnjega obrazca boste prejeli obe poročili na e-naslov